Zmiany w przekazywaniu składek do ZUS

Z początkiem 2018 r. zmieni się sposób przekazywania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zgodnie z nowymi zasadami wszystkie składki będą opłacane jednym przelewem na indywidualnie przypisany do każdego płatnika rachunek bankowy. Następnie na podstawie przekazanych przez płatnika deklaracji miesięcznych, ZUS dokona stosownych rozliczeń i przeksięgowań na poszczególne ubezpieczenia i fundusze. Ponadto, co istotne każda wpłacona przez płatnika kwota zostanie w pierwszej kolejności zaliczona na poczet zaległych zobowiązań z tytułu danego ubezpieczenia lub funduszu.   

W związku ze zmianami od 1 października br. ZUS rozpoczął wysyłanie listów poleconych do płatników składek, zawierających informacje o przypisanych im indywidualnych numerach rachunków. Jak poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w komunikacie zamieszczonym 29 września br. na stronie internetowej www.mpisp.gov.pl:

„(…) Informację o Twoim numerze rachunku składkowego ZUS wyśle Ci listem poleconym. (…)

  • Jeśli do końca grudnia 2017 roku nie dostaniesz informacji o numerze Twojego rachunku albo jeśli zgubisz list, koniecznie skontaktuj się z ZUS. Numer rachunku otrzymasz w każdej placówce ZUS lub w Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel.: 22-560-16-00).
  • Jeśli nie będziesz znać swojego numeru rachunku, nie opłacisz składek w 2018 roku. Dotychczasowe rachunki do wpłat zostaną zamknięte 31 grudnia 2017 roku.”.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy Państwa do kontaktu z nami

- EZ tax - biuro rachunkowe Białołęka.

 

Powrót do aktualności

KONTAKT

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

EZ TAX BIURO RACHUNKOWE WARSZAWA

ul. Calineczki 43 (Białołęka)
03-289 Warszawa

tel.: +48 512 575 769
e-mail: biuro@eztax.pl

Godziny pracy biura:
poniedziałek-piątek 9.00-17.00
(prosimy o wcześniejszy kontakt w celu umówienia spotkania)