Na czym polega doradztwo podatkowe dla przedsiębiorstw

Optymalizacja podatkowa

Porady podatkowe stanowią już zakres podstawowych usług oferowanych przez doświadczonych i wykwalifikowanych księgowych. Każdy właściciel dużej czy małej firmy w pewnym momencie musi uporać się z ciągle zmieniającymi się przepisami prawa podatkowego. Pracownicy nie zawsze potrafią wskazać najlepsze rozwiązanie, dlatego wybiera się specjalistów zewnętrznych, którzy pomagają rozwiązać kwestie księgowe, podatkowe, a nawet płacowe. Zobacz, dlaczego warto wybrać doradztwo podatkowe Warszawa i na czym ono dokładnie polega.

Doradztwo podatkowe – co to jest?

Doradztwo podatkowe Białołęka i w innych miejscowościach polega na udzieleniu pomocy z zakresu prawa podatkowego. Jest to główny obszar doradztwa, jednak nie jedyny. Wykwalifikowani księgowi pomagają prowadzić księgi podatkowe i inne ewidencje do celów podatkowych. Są oni jednak przede wszystkim pod ręką, gdy chcemy korzystać z ich wiedzy na temat interpretacji aktów prawnych, podatkowych, prawa pracy. Doradca podatkowy Warszawa może także sporządzać zeznania i deklaracje podatkowe bądź udzielać porad w ich zakresie. W przypadku braku czasu, może nawet reprezentować swoich klientów podczas kontroli skarbowej. 

Porady prawne dla przedsiębiorców

Skorzystanie z usług doradcy podatkowego jest wpisane w prawidłowe funkcjonowanie firmy, szczególnie jeśli zależy nam na jej dynamicznym rozwoju. Współpraca z doradcą prawnym znacznie zmniejsza ryzyko naruszenia przepisów podatkowych, a co za tym idzie, uniknięcia dotkliwych kar. Dzięki jego fachowej wiedzy, będziemy mogli skupić się na innych aspektach biznesu.

W zakres jego usług wchodzi także optymalizacja podatkowa, która polega na działaniach mających na celu zminimalizowanie zobowiązań podatkowych. Jest ona całkowicie legalna, generując niekiedy wysokie oszczędności z podatku CIT, PIT czy VAT.

Zakres czynności doradcy podatkowego zgodnie z Ustawą o Doradztwie podatkowym Dz. U. Nr 102, poz. 475:
– udzielanie porad, opinii, wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych i celnych oraz w sprawie egzekucji administracyjnej,
– sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych, udzielanie pomocy w tym zakresie,
– prowadzenie ksiąg podatkowych, rachunkowych i innych ewidencji do celów podatkowych, udzielanie pomocy w tym zakresie,
– reprezentowanie w postępowaniu przed organami administracji publicznej i w zakresie sądowej kontroli decyzji oraz innych aktów administracyjnych.

Doradca zapewnia bezpieczeństwo

Doradztwo podatkowe Targówek i w innych miejscowościach wiąże się z szeregiem zobowiązań płynących ze strony księgowych. Są oni zobowiązani przede wszystkim do przechowywania wszystkich wydanych opinii, wystąpień, a także udzielonych porad przez okres pięciu lat. Doradca podatkowy jest tzw. zawodem zaufania publicznego, co oznacza, że obowiązuje go pełna dyskrecja. Jest zobowiązany do dochowania tajemnicy zawodowej, dzięki czemu możemy być zupełnie spokojni oddając sprawy firmy w jego ręce. Osoba godna polecenia będzie również regularnie dokształcała się w dziedzinie prawa i uzupełniała swoją wiedzę, ze względu na dynamicznie zmieniające się przepisy. 

Zobowiązania i prawa doradcy podatkowego:
– postępować zgodnie z zasadami etyki zawodowej, ze złożonym ślubowaniem i przepisami prawa,
– stale podnosić kwalifikacje zawodowe,
– opłacać składkę członkowską KIDP,
– zachowywać tajemnicę zawodową, która nie ulega przedawnieniu,
– nieuczestniczyć w przesłuchiwaniach jako świadek co do faktów i informacji w związku z wykonywaniem zawodu,
– przekazywać informacje, jeśli dotyczą prania pieniędzy i finansowania terroryzmu na podstawie odpowiednich przepisów,
– sporządzać i przechowywać kopię sporządzonych pism, wystąpień, porad przez okres 5 lat.

Skorzystaj z naszych usług

Z usług doradcy podatkowego można skorzystać na każdym etapie rozwoju firmy – zaraz po jej założeniu, by jak najlepiej ją poprowadzić, bądź po czasie, by zoptymalizować koszty i wprowadzić niezbędne ulepszenia. Pamiętajmy jedynie o tym, że ważna jest osoba, która udziela nam porady, dlatego zawsze korzystajmy z usług wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają doświadczenie w tym aspekcie. 

Potrzebują Państwo porady prawnej? Zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 500 176 251 lub poprzez nasz formularz kontaktowy.