Gdzie i jak długo przechowywać dokumenty księgowe – wszystko co musisz wiedzieć

Przechowywanie dokumentów przez przedsiębiorców to obowiązek nałożony przez Państwo, a dokładnie ustawę o rachunkowości. Każda jednostka powinna je gromadzić i archiwizować oraz być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami, które aktualizują np. formę dokumentacji. Jakie dane musimy przetrzymywać, w jaki sposób najlepiej to robić i jakie są obowiązujące terminy przechowywania dokumentów? Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego Warszawa?

Czytaj dalej Gdzie i jak długo przechowywać dokumenty księgowe – wszystko co musisz wiedzieć

Kto musi zostać VATowcem w 2018 roku

Założyłeś działalność gospodarczą i nie wiesz, czy powinieneś rozliczać VAT w urzędzie skarbowym bądź skorzystać z pomocy biura rachunkowego Warszawa? A może prowadzisz ją od lat i zastanawiasz się, czy warto rozliczać podatek od towarów i usług? Dowiedz się, kto musi zostać VATowcem w 2018 roku, a kto może skorzystać ze zwolnienia. Powiemy również o tym, w jakich sytuacjach będziesz zmuszony zacząć płacić podatek VAT jeśli wcześniej tego nie robiłeś oraz jakie obszary działalności wykluczają cię z opcjonalnego zwolnienia z tego podatku.

Czytaj dalej Kto musi zostać VATowcem w 2018 roku

Wycena księgowości dla firm – Biuro rachunkowe Warszawa Tarchomin

Wielu przedsiębiorców, którzy prowadzą małe i średnie firmy, zastanawia się nad tym, czy usługi księgowe są niezbędne. W końcu praca z dokumentami czy prowadzenie ksiąg, nie może być takie skomplikowane. Warto jednak poznać cennik rachunkowość Warszawa Targówek, by przekonać się, że za odpowiednią kwotę profesjonaliści zajmą się księgowością w naszej firmie.

Czytaj dalej Wycena księgowości dla firm – Biuro rachunkowe Warszawa Tarchomin

Formy opodatkowania działalności gospodarczej w Polsce 2018

W 2018 roku, podobnie jak rok wcześniej, polscy przedsiębiorcy mogą zdecydować się na cztery formy opodatkowania:

  • ryczałt – stawki zryczałtowane,
  • podatek liniowy – stawka jednolita,
  • skala podatkowa (zasady ogólne) – skala progresywna,
  • karta podatkowa – stawki ustalone przez Ministra Finansów.

Już w trakcie zakładania działalności, w formularzu CEIDG-1, należy wybrać formę opodatkowania 2018, którą możemy po czasie zmienić, składając nowe oświadczenie do właściwego urzędu skarbowego do 20 stycznia roku podatkowego.

Czytaj dalej Formy opodatkowania działalności gospodarczej w Polsce 2018

Rozliczenia podatkowe Warszawa

Jednym z podstawowych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest złożenie w urzędzie skarbowym rozliczenia rocznego dochodów uzyskanych w danym roku w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą. Co roku obowiązku tego dotrzymuje ponad 1.75 milionów polskich przedsiębiorców. Niestety aż 75% z nich deklaruje, że nie wiedziało jak poprawnie rozliczyć swoje dochody, uzyskać zwrot podatku lub miało jakieś inne wątpliwości. Nie ma się co dziwić! Zarówno rozliczenia roczne PIT, jak i rozliczenia CIT przedsiębiorców są z reguły o wiele bardziej skomplikowane niż rozliczenia PIT pozostałych grup podatników. Wynika to nie tylko z tego, że dla każdej dostępnej formy opodatkowania podatkiem dochodowym ustawodawca przewidział inne formularze, ale również przy różnych sposobach rozliczeń obowiązują inne zasady w odliczaniu ulg.

Czytaj dalej Rozliczenia podatkowe Warszawa