Co robić, gdy dostałeś pismo od komornika

Pismo od komornika nie jest wcale taką rzadkością – pominięte zapłaty sprzed wielu lat, które wraz z odsetkami urastają do wysokich kwot, niezapłacone alimenty i inne problemy finansowe, które w końcu wracają do nas ze zdwojoną siłą. Co zrobić, gdy otrzymamy pismo od komornika? Jak poradzić sobie z egzekucją, jaką wysokość wynagrodzenia może zająć wierzyciel i do kogo zwrócić się po pomoc?

Czytaj dalej Co robić, gdy dostałeś pismo od komornika

Wszystko co powinieneś wiedzieć o deklaracji do PFRON

Pracodawcy są zobowiązani przygotowywać comiesięczne oraz coroczne deklaracje, które są wymagane przez różnorodne organy prawne. Zastanawiacie się nad tym, kto składa deklarację PFRON? Być może słyszeliście już tą nazwę i nie wiecie, co oznacza ten skrót? Zobaczcie, co powinniście wiedzieć o deklaracjach do PFRON, by uniknąć przykrych konsekwencji ze strony prawnej.

Czytaj dalej Wszystko co powinieneś wiedzieć o deklaracji do PFRON

Rejestracja pracodawcy i pracownika do ZUS – podręczne kompendium

Jeśli dopiero rozpoczynasz działalność, możesz nie wiedzieć, na czym polega sporządzanie miesięcznych deklaracji rozliczeniowych do ZUS, kto i w jakim terminie zgłasza pracownika i czy jako pracodawca również podlegasz temu obowiązkowi. W prawie istnieje wiele kruczków – inaczej postępuje się ze studentami, inaczej w przypadku działalności jednoosobowej czy prowadzenia spółki. Przeczytajcie nasze mini kompendium, by zrozumieć podstawowe zagadnienia prawne w zakresie rejestracji do ZUS.

Czytaj dalej Rejestracja pracodawcy i pracownika do ZUS – podręczne kompendium

Opodatkowanie umów cywilno-prawnych

Jeśli należysz do pracodawców, którzy zawierają umowy cywilno-prawne musisz odpowiednio je rozliczać. W zależności od wysokości wynagrodzenia, stosunku pracy czy rodzaju wykonywanych czynności, mogą zaistnieć zupełnie inne warunki opodatkowania. Prawidłowe opodatkowanie często przysparza kłopotów, dlatego nierzadko przedsiębiorcy sięgają po pomoc doświadczonych księgowych. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy chcesz rozliczyć umowy samodzielnie? Które przepisy zwierają najważniejsze informacje i jak je interpretować? Dowiedz się, jak rozliczać umowy cywilnoprawne i na co zwracać uwagę, by wykonać te czynności poprawnie.

Czytaj dalej Opodatkowanie umów cywilno-prawnych

Udany początek współpracy z biurem rachunkowym – to musisz wiedzieć

Początki współpracy mogą być różne – jeśli dopiero założyliśmy firmę, nie do końca wiemy, czego się spodziewać, na co zwrócić uwagę i jak wybrać odpowiednie osoby do prowadzenia księgowości. Co warto ustalić od razu, a z czym można zaczekać? Na co być wyczulonym, by współpraca przebiegała prawidłowo od pierwszych przekazanych dokumentów? Dowiedzcie się, co należy wiedzieć rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym i co zrobić, by była ona jak najbardziej udana.

Czytaj dalej Udany początek współpracy z biurem rachunkowym – to musisz wiedzieć

Dlaczego warto skorzystać z usług księgowych profesjonalnej księgowej?

Samodzielnie prowadzenie księgowości może przysparzać wielu problemów, budząc wątpliwości odnośnie przepisów prawa, ich prawidłowej interpretacji, narażając nas na wysokie sankcje ze strony Urzędu Skarbowego w razie popełnienia błędów. Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnych księgowych? Co dają nam poza poczuciem bezpieczeństwa? Dowiedzcie się, jak skorzystać wybierając współpracę z profesjonalistami!

Czytaj dalej Dlaczego warto skorzystać z usług księgowych profesjonalnej księgowej?

Jak wybrać dobrą księgową?

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić wiele spraw związanych z księgowością – począwszy od księgi przychodów i rozchodów, ewidencji sprzedaży, aż po sprawiające trudności roczne sprawozdania finansowe. Na początku biznesowej drogi może nie być ich zbyt wiele, jednak jeśli wszystko zmierza w dobrym kierunku, znalezienie dobrej księgowej staje się koniecznością. Niezależnie od tego, czy zamierzamy zatrudnić osobę na stałe, czy bardziej odpowiadają nam usługi księgowe Warszawa Białołęka w trybie niestacjonarnym, musimy wiedzieć, jak wybrać najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie.

Czytaj dalej Jak wybrać dobrą księgową?

Działalność nierejestrowana czyli firma na próbę

Działalność nierejestrowana to szansa dla wszystkich osób, które nie są pewne tego, czy ich firma od razu rozwinie skrzydła. Bez zbędnych formalności, opłacania wysokich składek i prowadzenia skomplikowanej dokumentacji księgowej. Dla kogo jest jednak działalność bez rejestracji? Czy mogą sobie na nią pozwolić osoby mające stałą umowę o pracę?

Czytaj dalej Działalność nierejestrowana czyli firma na próbę

Ważne terminy podatkowe – poznaj kalendarz przedsiębiorcy

Opłacanie podatków to nieodłączna część prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Kiedy jednak należy zapłacić ZUS, kiedy złożyć roczne zeznania bądź uregulować VAT? Przygotowaliśmy dla ciebie kalendarz podatkowy przedsiębiorcy, który biuro rachunkowe Targówek zna na pamięć. Teraz twoja kolej.

Czytaj dalej Ważne terminy podatkowe – poznaj kalendarz przedsiębiorcy